Foto1

Foto2

Foto3 Foto4

Foto5

Decrease font size Default font size Increase font size

 

Vrijwilligers maken het verschil

 

 

Het jaar 2011 is het Europees Jaar van de Vrijwilliger. In Nederland zijn zo’n vijf miljoen vrijwilligers actief. Zij zetten zich in voor anderen en de samenleving. Maar vrijwilligerswerk is ook voor vrijwilligers zelf, voor hun organisaties en voor degenen aan wie zij diensten leveren in velerlei opzichten van onschatbare waarde. Vieren en waarderen van de kracht van het Nederlandse vrijwilligerswerk is één van de doelen van het Europees Jaar van de Vrijwilliger. Een ander doel is om aan het brede publiek te laten zien welke soorten vrijwilligerswerk er zijn. De focus ligt hierbij op de diversiteit, er zijn vele vernieuwende, leuke en interessante manieren van vrijwilligerswerk. Ook wordt ingezet op het behouden van een gunstig klimaat voor het vrijwilligerswerk.
Vrijwillige inzet is immers verbondenheid: tussen mensen (sociaal weefsel), maar ook tussen mensen en issues (hart voor de natuur, zorg, kunst en cultuur, sport). Die verbinding wordt ook mooi verbeeld
door het logo van het Europees Jaar van de Vrijwilliger, dat bestaat uit drie handen die elkaar bij de polsen vasthouden.

 

Vrijwilligerswerk kan verrassend vernieuwend zijn! Vrijwillige inzet doe je ook voor jezelf, voor je eigen ontwikkeling. Samen werken we aan een gunstig klimaat voor vrijwillige inzet: politiek, maar ook binnen vrijwilligersorganisaties

 

<< Terug

*** Nieuwsflitsen ***

Gratis VOG

Niet meteen voor iedereen.

Lees meer...

Scholieren aan de slag voor VVN

Lees meer...

Vrijwilliger in beeld

Lees meer...

Vrijwilligersmarkt geslaagd

Lees meer...

Fonds MaS stagebieders 2012

Lees meer...