Tour de VIP bij Het Leescafé

Tour de VIP
Het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP) toert langs organisaties die werken met, en op zoek zijn naar, vrijwilligers. Het VIP bemiddelt tussen beide partijen en wil daarom graag weten waar vrijwilligers terechtkomen.
Het Leescafé: Een fijne ontmoetingsplaats
Het is een fijne, openbare ontmoetingsplaats waar je kunt afspreken met iemand om een lekkere(!) kop koffie of thee te drinken en er beschaafde keuvelpraatjes houden. Je kunt er een nieuwsupdate krijgen, je kennis over van alles uitbreiden en de roddels van de celebs tot je nemen door het lezen van kranten en tijdschriften. Het zijn er ruim 40! Ook als je je medestudenten of het thuisfront wilt ontvluchten om je studie in rust voort te zetten, kun je hier je plekje vinden. Voor sommige bezoekers is het een baken in de week. Vaste dag, vaste tijd, een bakkie en een praatje.
In de ontspannen omgeving van het Leescafé hebben Marga en ik een gesprek. Marga Kloosterman is vanaf het prille begin één van de enthousiaste gastvrouwen van het Leescafé. Ze vertelt: “Soms komen mensen alleen even zitten om te lezen, maar er is vaak ook behoefte aan een gesprek. Het onder de mensen zijn geeft mij energie en ik wil vooral niet teveel thuiszitten!” Het zijn de ontmoetingen en de gesprekken die haar dag verrijken. Een leven zonder vrijwilligerswerk, kan ze zich niet meer voorstellen.
Reuring in de toko
De momenten dat het rustig is neem je een tijdschrift, een kop koffie en een moment voor jezelf. Als er activiteiten in de bieb zijn is er ook vaak reuring in het Leescafé en ga je lekker aan de bak.
Marga vindt het jammer dat het nog steeds niet algemeen bekend is dat het Leescafé een openbare ontmoetingsplek is. “Ook als je geen lid bent van de bibliotheek, kun je hier de krant of een tijdschrift komen lezen en eventueel een kop koffie drinken. Het zou mooi zijn als er in de toekomst meer mensen gebruik maken van deze fijne plek. Het is nu soms wat te rustig.”
Voor de prijs hoef je het niet te laten. Een kop koffie kost hier 1.50 euro.
Heb je in het nieuwe jaar even tijd voor iets en/of iemand anders?
Het Leescafé-team is op zoek naar collega’s. Misschien groeit deze plek door jouw betrokkenheid uit tot een echte ontmoetingsplek. Loop even langs of kijk op onze vacaturebank voor meer informatie over de werkzaamheden en de werktijden.
Petra van den Berg